NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Masz pytania lub wątpliwości?

Masz pytania lub wątpliwości? Przygotowaliśmy zbiór najczęściej zadawanych pytań oraz odpowiedzi na nie. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na interesujące Cię zagadnienie to skontaktuj się z nami.

Czy u Państwa w gabinecie można wyleczyć rwę kulszową?
Jest to najczęstrze schorzenie które trafia do nas do gabinetu. Każdy pacjent jest inny i, aby ocenić prawidło stan pacjenta trzeba wykonać prawidłowe badania i diagnostykę.
Jak często można uczęszczać na fizjoterapię?
W naszym gabinecie pracujemy z pacjentem raz w tygodniu chyba, że sytuacja wymaga innego postępowania?
Czy wykonują Państwo w gabinecie akupunkturę?
Oczywiście jest to jedna z metod leczenia pacjentów w naszym gabinecie.
Czy w okresie ciąży można korzystać z fizjoterapii?
Podczas ciąży dochodzi do dużych zmian fizjologicznych, często pojawia się bolesność w obrębie kręgosłupa i miednicy. Jest to szczególnie uciążliwe dla kobiet, które już przed ciążą miały problemy z kręgosłupem lub układem ruchu. Opieka fizjoterapeutyczna dla kobiet w ciąży daje możliwość łagodnego przejścia przez ten trudny okres.

Istnieją różne techniki dedykowane dla kobiet w ciąży. Warto podkreślić, że nie wszystkie zabiegi, szczególnie z zakresu fizykoterapii są możliwe w okresie ciąży. Właściwy dobór narzędzi zależy od doświadczenia fizjoterapeuty.
Warto też wspomnieć, że również podczas połogu, pomoc fizjoterapeuty może być wskazana np. podczas instruktażu ćwiczeń mięśni dna miednicy, obręczy barkowej czy kręgosłupa.
Kiedy zgłosić się do fizjoterapeuty, kiedy rozpocząć fizjoterapię?
Czas rozpoczęcia terapii jest istotny i może mieć bezpośredni wpływ na efekt leczenia. Niepokojące objawy i dolegliwości warto konsultować z fizjoterapeutą. Zdarza się, że problem jest w innym miejscu niż dolegliwość bólowa, którą odczuwa Pacjent. Bywa również i tak, że ból w obszarze kręgosłupa jest wynikiem chorób organów wewnętrznych. Wizyta w gabinecie fizjoterapety może przyspieszyć i ukierunkować proces leczenia.
Czy po fizjoterapii może pojawić się ból?
Zadaniem fizjoterapeuty jest usunięcie lub ograniczenie dolegliwości bólowych Pacjenta. Czasami zdarza się, że następne 2-3 dni po terapii pojawia się ból. Czy taka sytuacja powinna niepokoić?
Ból po zabiegu to nie takie rzadkie zjawisko, to naturalna reakcja organizmu na zmiany, które zachodzą w procesie leczenia. Ból może wskazywać, na przykład na:

* przebudowę tkanki łącznej
* rozluźnienie spiętych mięśni
* uelastycznienie powięzi
* oczyszczenie organizmu z toksyn

Każdy organizm reaguje inaczej na leczenie, trudno więc przewidzieć czy dolegliwości bólowe pojawią się, a jeśli tak to jaki będzie ich charakter. Natomiast jeśli ból się nasila i nie traci na intensywności, to warto poprosić o pomoc fizjoterapeutę, który sprawdzi czy są powody do obaw.